Bezpieczne miejsca zabaw dla dzieci

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o bezpieczeństwie na placu gry lub obiekcie sportowym jest zapewnienie wysokiej jakości pokrywy amortyzującej upadki. Poprawnie zainstalowane bezpieczne nawierzchnie na place zabaw pozwalają uniknąć wielu groźnych urazów (jak złamania czy zwichnięcia). Jest ogromnie wiele tworzyw amortyzujących upadki, tak nawierzchnie sztuczne tj. płytki gumowe, sztuczna trawa, bądź nawierzchnie wylewane, po półprodukty naturalne: piach, wióry, kora itp. Naturalnie każdy z tych tworzyw ma swoje wady a także atuty.

Plac zabaw dla dzieci

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
Maty sztucznej trawy powstają z wysokiej jakości pianki polipropylenowej . Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwym jest uzyskanie mat o wysokiej trwałości, przy jednoczesnym zachowaniu giętkości. Dzięki strukturze porów pianki możliwym jest uwięzienie tlenu w ich wnętrzu. Po jego sprężeniu, pianka będzie mieć zdolność asymilowania energii. Konstrukcja maty umożliwia wodzie przepływać bez ograniczeń między jej zamkniętymi porami. Dzięki temu możliwy jest tak pionowy jak również poziomy drenaż, bez niebezpieczeństwa, iż mata będzie pochłaniać wodę. Więcej na

Zależnie od żądanego stopnia absorpcji uderzenia, maty składają się z jednej lub dwu powłok, pokrytych sztuczną trawą. Domyślnym zabarwieniem wykończenia jest odcień zielony, aczkolwiek inne barwy są dostępne na życzenie. Użycie mat z syntetycznej trawy pozwala na drenaż, tak pionowy jak też poziomy.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, spójrz na treść opublikowane pod tym linkiem, znajdziesz w tamtym miejscu podobne wiadomości, które Cię zainteresują.

Takie maty mogą być układane na większości odmian podłoża, będą pokrywać się z kształtami danego fundamentu, nie pękając lub ulegając innemu uszkodzeniu. Więcej na .

Dziecko na placu zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com
Maty z syntetycznej trawy są łatwe w instalacji. Są one wytwarzane wraz z łącznikami, umożliwiającymi spiąć je razem. Sztuczna murawa może być bez trudu ułożona na powłoce z pianki oraz wypełniona kruszywem, piaskiem bądź mieszanką obydwu. Mata może być z łatwością skrócona z pomocą ostrego noża.

Do podklejania fragmentów maty polecamy nowoczesny klej d4 (). Są to kleje powszechnie uznawane za kleje, które tworzą absolutnie wodoszczelne spoiny o wysokiej wytrzymałości. Kleje D4 na zewnątrz mogą być wykorzystywane, mogą również być narażone na działanie czynników atmosferycznych, aczkolwiek pod warunkiem pokrycia spoiny klejowej należytą ochronną powłoką.