O jakich kwestiach pamiętać tworząc trawnik? Co jest najważniejsze? Jakie czynności należy podejmować?

Zakładanie trawnika to bardzo konieczny etap w każdym ogrodzie. Od tego właśnie, jak zostanie to przeprowadzone zależne jest bardzo dużo, przede wszystkim to, czy trawa będzie właściwie rosła i będzie wyglądać ładnie.

O jakich kwestiach powinniśmy w tej dziedzinie paMiętać, jaka powinna być kolejność prac? Co w momencie, kiedy sobie z konkretnym zadaniem nie radzimy lub nie znajdujemy na niego czasu?
Najbardziej właściwy czas na założenie trawnika to kwiecień i maj, lecz oczywiście nie chodzi wyłącznie o takie coś, by posiać trawę, a później regularnie ją podlewać. O idealnym trawniku warto już myśleć przed sianiem, gdyż teren powinien być idealnie przygotowany. Na początek musimy sprawdzić glebę. Dobrze pamiętać, iż najlepsza nawierzchnia to odpowiednio przepuszczalna gleba piaszczysto-gliniasta o grubości 20-30 cm.
Pod nią zaś musi znaleźć się odpowiednio przepuszczalne podglebie. Na tym terenie warto poczynić odpowiednie prace, wyczyścić go z kamieni, liści i roślin, a także ewentualnych śmieci.

Ten artykuł, który teraz czytasz posiada ciekawe informacje, ale jeśli pragniesz uzyskać pokrewne wiadomości na podnoszony wątek, to sięgnij po źródło (http://www.hurtowniaogrodzenia.pl/).

W kolejnym kroku warto przekopać ziemię, najlepiej na wysokość szpadla, idealnie odwracając. Jeszcze przed siewem powinniśmy zasilić glebę specjalnym nawozem do trawników.

zakładanie trawników wrocław

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
projektowanie

Autor: Greber
Po tym jesteśmy w stanie wysiać nasiona, najbardziej korzystnie to zrobić podczas bezwietrznej, ciepłej, wilgotnej pogody.

Te wszystkie etapy możemy oczywiście zrobić samodzielnie, lecz jak chcemy mieć pewność, iż będzie to dobrze wykonane, to powinniśmy skorzystać z usług specjalistów, a jeśli zakładanie trawników Wrocław to najbardziej odpowiednie miejsce, aby wyszukać właśnie taką firmę, jaka się tym zajmuje.