Chryzantemy – i ich uprawa.

Przepiękne kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy nam kojarzą się w szczególności z okresem jesiennym jak również świętem Wszystkich Świętych. Ogólnie jednak chryzantemy to ogromna grupa roślin. Ich popularność jest tak duża, że bez problemów można je spotkać w każdej kwiaciarni. W naszym kraju na chryzantemy mówi się też złocienie. Warto znać tę drugą nazwę, która wprowadza nas czasem w błąd, jeśli nie zna się tegoż pojęcia.

Chryzantemy

Autor: liz west
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ kwiaty te cieszą się wielkim zainteresowaniem uprawa chryzantem ma swe pełne uzasadnienie. Można na tym interesie dużo zarobić, jeżeli proponuje się kwiaty dobrej jakości. Trafiają one nie tylko i wyłącznie na groby bliskich, ale także do naszych mieszkań. Kwiaty te cechują się tym, że są wprost idealne do upiększenia mieszkania, z racji oryginalnej formy, którą mają. Należy jednak wiedzieć o tym, że po okresie przekwitania nadają się już niestety tylko i wyłącznie do wyrzucenia.

Niestety uprawa (tanie nasiona marihuany) chryzantem nie jest tak łatwą, rzeczą jak to ma się w przypadku innych rodzajów kwiatów. To kwiaty, które są niebywale wrażliwe na minusowe temperatury, które przecież w Polsce mają miejsce bardzo często. Stąd też nie nadają się do uprawy gruntowej, która u nas jest bardzo modna. Tylko pewne rodzaje dają takie szanse. Ogólnie rzecz ujmując jeżeli klimat jest dogodny, chryzantemy bezproblemowo uprawia się na tzw. glebach żyznych, próchnicznych jak również tych, które mają dość duży zasób składników odżywczych. Jeżeli mamy ciężką glebę nie damy radę uprawiać tychże kwiatów, gdyż jest wtenczas znacznie większe prawdopodobieństwo zmarznięcia kwiatów. Identycznie jak to jest w przypadku niemal każdego kwiatu, chryzantema znacznie lepiej uprawia się tam, gdzie mamy styczność z znacznym nasłonecznieniem.

Chryzantemy doniczkowe

Autor: Verity Cridland
Źródło: http://www.flickr.com

Uprawa nie jest taka prosta również z innego powodu. Chryzantemy potrzebują regularnego nawożenia, przeprowadzanego nawet 2 razy w miesiącu. Najlepszym kompostem, który możemy zastosować, jest nawóz w postaci ciekłego roztworu. On zdaje się być najskuteczniejszy ze wszystkich. Wtedy to chryzantema wielkokwiatowa będzie uprawiana z utrzymaniem wszystkich zasad. Rezultaty będą dostrzegalne w jej szczególnej urodzie.

Jeśli potrzeba Ci chryzantem doniczkowych przejdź do strony: Chryzantemy Pychyński