Co warto obecnie wiedzieć o gołębiach pocztowych?

Gołębie pocztowe są typem występującego praktycznie na całym świecie (oprócz Antarktydy) gołębia skalnego. Pośród innych gołębi odróżnia się wspaniałą cechą: może wrócić do gołębnika nawet z bardzo daleka. Ich opieką zajmuje się obecnie wielu pasjonatów na całym świecie.

Umiejętność gołębi wysyłkowych do powrotu do gołębnika z naprawdę ogromnych odległości człowiek wykorzystał do przekazywania wieści. Dlatego są one niezwykle często nazwane listonoszami. Hodowla gołębi pocztowych jest bardzo modnym zainteresowaniem na całym świecie. Także w Polsce zajmuje się tym spora liczba ludzi w różnym wieku. W hodowli gołębi niezbędne jest skorzystanie z dobrej jakości karmy oraz preparatów witaminowych. Wszystkie wymagane produkty dla gołębi pocztowych oferują profesjonalne sklepy dla gołębi. Oferowane produkty dla gołębi pocztowych to nie tylkodobrej jakości karmy, ale również preparaty witaminowe, składniki mineralne oraz prawidłowe w hodowli akcesoria. Sklepy dla gołębi są w stanie zaoferować między innymi wspaniałe obrączki, które niezwykle mocno ułatwiają znalezienie zagubionych ptaków.

produkty dla gołębi

Autor: Assemblies Unlimited, Inc
Źródło: http://www.flickr.com

Jako listonoszy gołębie używano już w czasach starożytnych.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (http://alpaki.pl/hodowla-alpak-wg-alejandry-rubino,2) tego wpisu zapraszamy do następnego tekstu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twoje rozterki.

Także w erze nowożytnej niezwykle często posługiwano się tymi gołębiami, aby szybko przesyłać wieści nawet na znaczne odległości. Przed drugą wojną światową zaczęto je trzymać nie w celach pracy, ale dla przyjemności. W tym czasie w naszym kraju zaczęły pojawiać się pierwsze organizacje gromadzące hodowców. Po tym jak wybuchła wojna ich hodowla (jałówki cielne sprzedaż) została jednak zabroniona przez okupujące kraj władze niemieckie. Naprawdę ekspresowo po końcu wojny hodowla gołębi wysyłkowych została odnowiona. Gołębie pocztowe charakteryzują się stosunkowo niską wagą, samica ma wagę maksymalnie 40 dekagramów. Dowiedz się więcej: na tej stronie: . Średnio dożywają dwunastu lat. Pod koniec lutego lub na początku marca na świat przychodzą młode.

Najczęściej jednak w hodowlach młode gołębie przychodzą na świat w połowie grudnia. Samica składa tylko dwa jajka. Nim młode zjawią się na świecie mija tak naprawdę osiemnaście dni. Jajami i pisklętami opiekuje się nie tylko samica, ale też samiec. Takie zjawisko występuje w przyrodzie bardzo rzadko.