Czas na przeprojektowanie Twego ogrodu oraz tarasu – poczuj się jak w raju

Lato wprawdzie idzie ku końcowi, ale upalna aura nie mija. Wieczory są już szybsze, jednak na pewno można je spożytkować na spędzenie czasu przy grillu. Hiciorem mitingów u moich przyjaciół, którzy mieszkają trochę na uboczu miasta są smaczne grillowane pieczarki.

Aranżacja tarasu

Autor: Ikea
Źródło: Ikea
Sposób ich przyrządzenia jest banalnie łatwy. Od kapeluszy odrywamy nóżki, zapełniamy je drobno startym żółtym serem, dodajemy skrojoną w kostkę oliwkę i niewiele przypraw do smaku (starczy szczypta!). Kolejnym prostym do zrobienia daniem z grilla jest cukinia – aranżacje ogrodu.

Po prostu trzeba skroić ją w plastry. Jeśli chcemy, dobrze będzie ją również całą noc trzymać w uprzednio przygotowanej marynacie. Do jej przygotowania potrzebujesz tylko oliwy z oliwek i ulubionych ziół. Ja przykładowo zawsze daję zioła prowansalskie, sól i pieprz. Kawałki cukini zalewam w tej zalewie i daję na noc do lodówki. Jednak moim najulubieńszym przysmakiem z grilla są szaszłyki. Z tym, że te już najbardziej lubię z mięsem. Najlepiej z piersią z kurczaka – jest delikatna, nie ma prawie tłuszczu, i jest bardzo zdrowa. Kroję ją w średniej wielkości kostkę, marynuję nocą w zaprawie z oliwy i mieszanki przypraw do kurczaka, a następnie nabijam na patyczki wraz z pomidorem, papryką, zieloną cebulą i ogórkiem.

Ostatnio moim znajomym wpadła na konto premia i w końcu mogą jakoś urządzić nasze miejsce spotkań. Wymyślili sobie, że będzie to taras (sprawdź: drzwi tarasowe) w klimacie śródziemnomorskim – kliknij tutaj. Zrobili już początkowy projekt, buszują w sklepach, a w piwnicy są już płytki. Specjalista doradził kilka eleganckich krzewów, które będą rosły w donicach. Wiosną kroi się start sezonu grillowego w klimacie śródziemnomorskim.