Czy jesteś świadom jak kupić dobrą mieszankę dla swojego pieska?

Naszym ulubieńcom chcemy zapewnić idealne warunki życia, ponieważ przez to mają szansę towarzyszyć nam w świetnej kondycji przez wiele lat.

Trzeba pamiętać, jak ważne znaczenie ma karma, jaką każdego dnia podaje się psu. To od niej uzależniona jest jego witalność oraz forma. Pies powinien jadać specjalnie przygotowaną karmę.
Perfect Breed

Źródło: www.sxc.hu
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ich ulubieńcy wymagają specjalnej dieta i nie powinny zjadać przysmaków z ludzkiego stołu. Sporo potraw z naszego menu okazuje się dla psów zbyt ciężka, albo posiada szkodliwe składniki. Pies powinien dostawać specjalnie sporządzoną karmę albo gotowe mieszanki, jakie można nabyć w marketach zoologicznych. Jedzenie dla psa pastuch elektryczny dla psa przybiera postać mieszanki suchej albo mokrego posiłku w puszkach lub konserwach. Karmę należy dopasować do potrzeb oraz kondycji zwierzęcia, nie wolno zapominać również o odpowiedniej porcji świeżej wody. A więc tak ważne jest właściwe karmienie psa od szczeniaka (poznaj więcej)

Decydując się na nabycie gotowej karmy dla pupila, przy wyborze produktu trzeba wziąć pod uwagę istotne warunki. Większość ludzi decyduje się na sprawunek karmy dostępnej w popularnych supermarketach, bo wyróżnia się ona atrakcyjną ceną i powszechnym dostępem. Jednakże niektóre zwierzaki mogą wymagać specjalnej i droższej mieszanki, jaką można nabyć w dobrych punktach zoologia, w gabinetach weterynaryjnych, jak

Perfect Breed

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

również bezpośrednio u dystrybutora lub producenta.

Karma powinna spełniać potrzeby zwierzaka

Pies, tak samo

Pudel

Autor: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu

Gdzie kupić karmę dla swego psa?
jak jego opiekun, potrzebuje regularnych dostaw witamin i składników odżywczych. Dzięki temu jest zdrowy, posiada lśniące futro i zdrowe zęby oraz kości. Istnieje sporo mieszanek dopasowanych do wyjątkowych potrzeb zwierząt. Karmy dzielone są na mieszanki produkowane dla małych oraz cięższych psów, aktywnych zwierzaków, dla seniorów bądź rekonwalescentów. Tego typu karmy bywają sporządzane pod czujnym okiem specjalistów, zatem ich receptura obfituje w składniki odpowiednie dla czworonogów. Decydując się na sprawunek karmy, warto zaobserwować, jakie potrzeby wykazuje nasz przyjaciel i do nich dobrać najlepszą karmę, owej podpowiedzi co do karmy może udzielić nam właściciel hodowli od której kupujemy psa (czytaj więcej)

Jeśli nie potrafimy wybrać samodzielnie, można skonsultować się z weterynarzem, który opiekuje się pupilem i zna sytuację zdrowotną naszego psiaka.