Czym jest ogród zimowy? Sposoby na upiększenie Twojego mieszkania. Parę informacji

Ogrody zimowe stanowią coś w rodzaju nadzwyczaj dużych ganków z tą różnicą, że są one ogrzewane i ozdobne, dlatego umożliwiają przesiadywanie w nich w czasie każdej pory roku. Sama nazwa ogrody zimowe wskazuje na to, iż można przebywać w nich gdy przyjdą zimowe mrozy i cieszyć się widokiem znajdującym się za dużymi oknami, niekiedy zajmującymi całą powierzchnię i pełniącymi rolę ścian.

odbitka - dom

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com

Zatem blisko takich ogrodów sadzone są choinki oraz krzewy ozdobne, jakie niesłychanie pięknie prezentują się przyprószone śniegiem oraz możemy na nich zawiesić lampki choinkowe nim będą świeta Bożego Narodzenia. W takich ogrodach możemy również siedzieć w czasie lata, gdyż są one dobrze wentylowane, a do tego można wyposażyć je we wiatraki o różnych wielkościach. Dzięki temu można we własnym ogrodzie poczuć się tak, jakbyśmy przebywali na urlopie w jakimś cieplejszym kraju.

Ogrody zimowe znakomicie prezentują się na większych działkach, ponieważ wówczas mogą zajmować wiele miejsca oraz są otoczone wielką ilością zieleni oraz różnorakimi kwiatkami. Dlatego warto w chwili wybierania działki pod budowę domu mieć na względzie fakt czy zechcemy zbudować przy nim również ogród zimowy. Kolor ścian i elewacji ogrodu zimowego będą dopasowane do koloru elewacji całego domu. Na ogół będzie on posiadał tak zwyczajnie białą czy brązową elewację, przypominającą barwę drewna, ponieważ takie kolory wydają się być niebywale gustowne. Większe okna – kliknij tu – znajdujące się w ogrodzie zimowym będą służyły temu, by był on właściwie oświetlony i nagrzewany słońcem. Potęgują one również wymiar estetyczny niniejszego ogrodu, ponieważ pozwalają na to, by można było podziwiać krzewy zasadzone wokół niniejszego ogrodu w całej ich okazałości. Oranżerie ogrzewane są zazwyczaj przy wykorzystaniu ogrzewania podłogowego, czasem zamieszczane są w nich również tradycyjne kaloryfery, dzięki temu nawet zimą jest w nich ciepło i miło – zobacz.

Na podłodze ustawiane są stoliki i krzesełka, jak również narożniki, na jakich mogą siadać wszyscy domownicy i wspólnie zjadać rozmaite posiłki. W niniejszych ogrodach nie będzie można pewnie spędzać całych nocy w czasie zimy, lecz będzie można w nich przez parę godzin oglądać TV oraz słuchać radia.

Źródło –