Gady jako szczególny przykład domowego zwierzęcia

Większość ludzi marzy o posiadaniu jakiegoś zwierzątka, lecz nie decydują się nie, gdyż uważają że nie mają odpowiedniej ilości wolnego miejsca. Tymczasem nawet w niedużym domu bez problemów można jakieś zwierzę hodować, oczywiście nie każde będzie się do tego celu nadawać. Wybór zwierzaka do trzymania w mieszkaniu lub domu należy porządnie przemyśleć, aby później nie było problemów opieką nad nim.

piękny wąż w terrarium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak zdarza się dość często, że jakiś dorosły pod wpływem impulsu przynosi dzieciom lub sobie psiaka, świnkę morską albo chomika, i kilka miesięcy później wychodzi, że zwierzę takie ląduje na śmietniku albo w schronisku. Jeżeli nawet to będzie złota rybka czy mały owad w słoiku to należy dać mu wodę i jedzenie, co pewien czas zmienić podłoże lub wyczyścić miejsce, w którym przebywa. Z tego też powodu zanim się kupi zwierzę do domu, trzeba dobrze poznać obowiązki, jakie wiązać się będą z jego posiadaniem, i gdy okaże się, że mogą być problemy z ich realizacją, to lepiej zrezygnować z zakupu. Na pewno może to wyjść to na dobre zwierzakowi, bo później nie będzie się niepotrzebnie męczyć, kiedy ktoś nie będzie miał ochoty albo czasu na opiekę nad nim.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Do najchętniej wybieranych domowych zwierzą zalicza się psy i koty. Wybierając psa należy pamiętać, że wymagał on będzie codziennego wyprowadzania na spacer, a dodatkowo jego utrzymanie będzie dość kosztowne. Większe zwierzęta wymagają dużej ilości karmy, należy się więc z takimi kosztami liczyć. Trochę mniej problemów będzie z kotem, jeśli nie wychodzi on z domu, to wystarczy kuweta ze żwirkiem, woda w misce i regularne dosypywanie karmy, no i rzecz jasna sporo czasu na zabawę z futrzastym psotnikiem. Wielu ludzi decyduje się na zakup chomika albo świnki morskiej, zwierzęta te są tanie w hodowli i nie wymagają poświęcania dużej ilości czasu, lecz oczywiście nie możemy ich zupełnie zaniedbywać. Czasami trafiają się także ludzie, którzy kochają gady, takie jak jaszczurki lub tapeta we wzory geometryczne węże, okazuje się że większość popularnych gatunków gadów można bez problemów kupić w naszym kraju. Po wpisaniu w oknie wyszukiwarki frazy wąż zbożowy cena bez problemów będzie można odszukać oferty hodowców, którzy takiego węża nam sprzedadzą.