Hodowla chryzantem na działce albo na tarasie jest coraz bardziej popularna

Chryzantemy, zwane także złocieniami, to bardzo powszechne rośliny ozdobne, które prawie wszystkim kojarzą się z Dniem Wszystkich Zmarłych. Są jednak ludzie, którzy uprawiają je na tarasach, warto zatem przyjrzeć się nieco bliżej tym pięknym kwiatom i dowiedzieć się, o czym dobrze jest pamiętać, gdy sami pragniemy zainteresować się ich hodowlą.

ogród - fotogram

Autor: Medialab Katowice
Źródło: http://www.flickr.com
ogród - malowidło

Autor: Medialab Katowice
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze dobrze jest wiedzieć, że chryzantemy ogrodowe kwitną od końca lata aż do późnej jesieni. Najprawdopodobniej z tego powodu są tak powszechne podczas Dnia Wszystkich Świętych. Okazuje się jednak, iż na świecie ludzie ozdabiają nimi tarasy właśnie z tego powodu, iż są to jedne z nielicznych kwiatów, jakie da się hodować jesienią. Jeżeli pragniemy, aby chryzantemy ogrodowe upiększały naszą działkę albo balkon, to najlepiej zasadzić je późną wiosną, kiedy zagrożenie ujemnymi temperaturami znacznie się zredukuje (dowiedz się jak pielęgnować chryzantemy ogrodowe). Warto jednakże pamiętać, iż uprawa chryzantem wymaga od nas trochę trudu – przede wszystkim ich stanowisko musi być przygotowane jeszcze zimą. Wtedy to trzeba użyźnić ziemię kompostem, torfem lub obornikiem. Musi być ona nieustannie nawilżana, ale nie może być namoknięta, gdyż zrujnuje to naszą uprawę.

Jeżeli chodzi o zimowanie, to dobrze jest wiedzieć, iż chryzantemy ogrodowe są odporne na mróz. Jednakże może być tak, iż podczas wiosny nie zahartują się wystarczająco i nie będą przygotowane na zimę. Trzeba je wtedy, przed nastaniem pierwszych mrozów, okryć korą albo trocinami, co powinno odpowiednio je zabezpieczyć. Miejmy w pamięci, aby nie przykrywać ich kompostem przez wzgląd na zbyt dużą wilgoć. Warto także mieć świadomość, iż uprawa chryzantem nie wymaga od nas przycinania pędów na zimę, albowiem, kiedy nadejdzie wiosna same odpadną – tutaj znajdziesz ciekawe informacje:. Jeżeli hodujemy kwiaty w doniczkach, to bezwzględnie trzeba je poprzenosić do ciepłych pomieszczeń wraz z nastaniem przymrozków. Właśnie dlatego chryzantemy stawiane na nagrobkach będą właściwie skazane na przemarznięcie – niestety lwia część osób nie zdaje sobie z tego sprawy wybierając te rośliny podczas Dnia Wszystkich Świętych.

Następna witryna, która posiada wiadomości na ten temat da Ci możliwość, by pogłębić wiedzę. To ważne, więc idź tutaj inwentaryzacji zieleni i dowiedz się dużo szczegółów.

Jeśli zastosujemy się do tych rad, a także sami zaglądniemy do Internetu i poszukamy właściwych informacji na temat uprawiania złocieni, to możemy mieć pewność, że nasze działki i patia będą wyglądały pięknie oraz barwnie aż do początkowych miesięcy zimowych.