Jak sprawić, by teren przed naszym domem był reprezentacyjny i elegancki

Zadbany podjazd, chodnik i ogródek przy domu to wizytówki naszego domu. Warto poświęcić trochę chęci, pracy i pieniędzy, aby wyglądały one elegancko i atrakcyjnie.

W ogródku można posadzić trawę oraz inne rośliny. Jeśli chcemy cieszyć się własnoręcznie przyrządzonymi sokami i dżemami z owoców z naszego własnego ogródka, to dobrze jest także zasadzić owocowe drzewa. Jeśli nasz ogród (nasadzania drzew w Warszawie) musi spełniać funkcje przede wszystkim estetyczne, to możemy drzewka owocowe zastąpić niskimi drzewkami oraz krzewami ozdobnymi, np. bukszpanem. Jeśli jesteśmy właścicielami sporego terenu, możemy pomyśleć nad wykonaniem małego stawu a może nawet basenu.

Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na aranżację dużego ogródka, można zlecić wykonanie tarasu, najlepiej krytego. Można ułożyć na nim płytki lub gres, ale niektórzy preferują kostkę brukową. Oferty sklepów i wykonawców zarówno na kupienie tego materiału, jak i na jego ułożenie, możemy znaleźć wszędzie, możemy choćby szukać w prasie, książkach telefonicznych a najlepiej w sieci, wpisując w wyszukiwarkę na przykład kostka brukowa poznań, Warszawa czy nazwę innego miasta, miasteczka albo wsi.

podjazd pod domem

Autor: Engrave-A-Crete
Źródło: Engrave-A-Crete

Jeśli natomiast chodzi o podjazd a także chodnik przed naszym lokum, to tutaj ważny jest nie wyłącznie przyjemny wygląd, ale przede wszystkim jakość usługi a także materiału. To nie ma być chodnik na rok-dwa, ale na wiele lat. Możemy wysypać na ów teren żwir, piasek albo inne materiały sypkie, można zrobić podjazd asfaltowy, ale najlepiej sprawdzi się tu układanie polbruku. Nowa kostka betonowa, granitowa albo także płyty kamienne, to bardzo solidne i atrakcyjne rozwiązanie, które z łatwością możemy potem zamiatać i utrzymywać w czystości.

Na rynku jest tak ogromny wybór różnorodnych barw, kształtów oraz wielkości polbruku, że na 100% każdy znajdzie tę właściwą, dopasowaną do jego zapotrzebowań i wymagań kostkę. Wszystko jest zależne od naszego gustu oraz prywatnych preferencji, możliwości jest naprawdę sporo. Dla fanów ekologii istnieją nawet specjalne kostki ekologicznej, w których możemy zasadzić trawę lub wsypiemy żwir albo piasek.

Jak widzimy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze przydomowe otoczenie wyglądało ze stylem oraz elegancko. Oczywiście czeka nas odrobinę pracy, ale przecież ważny jest efekt.