Jakimi frykasami obżera się kot, bez względu na to, czy jest łatwo rozpoznawalnym dachowcem, czy rasową pięknością

Lata temu koty jadały praktycznie tylko jeden gatunek pożywienia, a były nim pozostałości ze stołów właścicieli. I prawdę mówiąc kocury oraz kotki wcale nie były zmuszone utyskiwać na taki stan rzeczy, o ile oczywiście rzeczone ławy, tak na co dzień, jak i w niedzielę były suto zastawiane, a gospodarze szczodrzy nawet dla przedstawicieli świata zwierząt. A najwięcej przyczyn do ukontentowania posiadały kociaki żyjące na wsiach – codzienny dostęp do świeżego mleka był zapewniony.

kot

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie ta sytuacja kolosalnie się odmieniła. Chociaż mleko jest towarem nadwyżkowym, to tylko niektóre koty mogą go pić każdego poranka. Powodem zaistnienia takiej właśnie sytuacji jest duża klasyfikacja rolnictwa, tzn. konkretne gospodarstwo wytwarza np. tylko pszenicę i żyto, zatem krów dających mleko może być u rolnika jak na lekarstwo. W o niebo lepszym położeniu pozostają koty pozostające własnością starszych pań, które swoim pupilkom nie tylko nalewają w miski mleko w pokaźnych ilościach, ale także zakupują najlepszej jakości akcesoria dostępne w sklepikach z artykułami dla czworonogów.

Jeżeli w kwestii zaspokajania pragnienia nasze kocury mają do wyboru wodę bądź mleko, to temat codziennych posiłków pozostaje już o wiele bardziej rozległy.

Gdy przejdziesz do meritum kwestii, to wiedz, że możesz zdobyć inne dane na przedstawiany temat – przeczytaj w serwisie (https://harmony-osobowice.pl/mieszkania/) wszystko, co okazuje się potrzebne tu.

Polne myszy od zarania dziejów były ulubionym pożywieniem tych sympatycznych zwierząt. I to się nawet współcześnie nie zmieniło. Jednak kocia dieta została wzbogacona o pokarmy, których jeszcze 20 lat temu na sklepowych półkach nie było. A mamy tutaj na uwadze karmy dla kotów, czyli pożywienie, które zupełnie odmieniło nasze myślenie o prawidłowym odżywaniu futrzaków. Resztki z obiadu wędrują do kosza, a nasi pupile otrzymują pełnowartościowy pokarm. Karmy dla kotów bywają dodatkowo wzbogacone o składniki mineralne i witaminy, co powoduje, że kocur może pochwalić się pięknym, błyszczącym futrem. Inną kwestią jest również pojawienie się produktów dla kotów z różnymi schorzeniami. Chętnie wybierane są w tym miejscu zwłaszcza karmy dla kotów sterylizowany.

Jeśli, nawet pobieżnie, przeglądniemy ofertę sklepów zoologicznych, to natychmiast przekonamy się, że nawet małe koty mogą liczyć na zbilansowaną dietę, w skład której wchodzić może na przykład jedzenie dla kociąt bądź karmy weterynaryjne dla kotów. Pomimo tego że niektórzy właściciele o tradycyjnych poglądach mało przychylnym okiem popatrzą na plastikowe woreczki, to technicy weterynarii będą gorąco polecać takie produkty. Karma dla kociąt została tak opracowana, żeby dostarczyć małym kotom wszystkich potrzebnych składników, a to nie jest obojętne dla ich zdrowego rozwoju.