Najlepsze potrawy ugotowane w ogrodzie

Lato wolno dobiega końca, dni robią się już krótsze, noce chłodniejsze. Klimat jednak się zmienia i dni w dalszym ciągu są gorące, słoneczne i niezwykle przyjemne. Potrzebny jest jedynie porządny grill ogrodowy i wciąż możemy przygotowania dań na obiad. Dania pieczone są smaczne – używamy do nich o wiele mniej oliwy niż do dań z patelni, są lekkie, mięso jest pachnące i doskonałe w smaku.

grill ogrodowy
Jeżeli tylko posiadamy skrawek swojego ogrodu warto mieć grill i z niego korzystać. Teraz rozpoczynają się promocje, zatem doskonały sprzęt można zakupić po okazyjnych cenach.

Idealny grill ogrodowy powinien być stabilny, mieć spore palenisko i mocny, łatwy do wyczyszczenia ruszt. Gdy pragniemy czegoś więcej zakupmy model z pokrywką i termometrem, z dobudowaną półeczką na przykład na talerze.

Jeżeli tematyka, która jest analizowana w niniejszym wpisie jest godna Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

Przydatne są w grillu kółka – wtedy można w razie czego bez kłopotu go przemieścić z miejsca na miejsce i nie potrzeba do tego wysiłku i gimnastykowania się dwojga ludzi.

Coraz bardziej popularne są w Polsce grille gazowe. Nie wszyscy jeszcze są do nich przekonani – zawsze będą osoby dla których grill musi być opalany węglem a nie gazem. jednakże grille gazowe są wygodne w użyciu – nie trzeba ich długo rozpalać, odpada kłopot chemicznych rozpałek przez które na początku z grilla niesie się nieprzyjemny zapach nafty. Większość tego typu grilli daje także opcję palenia w nich standardowym węglem drzewnym, zatem można wybierać. Na długie biesiady z przyjaciółmi – węgiel, na szybki domowy obiad – gaz.

Można również pójść w całkowicie inną stronę i zrezygnować z grilla na rzecz… kociołka. Powieszony nad paleniskiem kociołek napełniony aromatycznym jedzeniem to coś cudownego. Jeżeli lubimy dania jednogarnkowe takie jak gulasz, leczo czy bigos – to wyjście dla nas.

Naturalnie, powinniśmy mieć w ogrodzie wydzielone miejsce na palenisko i wiele cierpliwości – na ognisku dania przygotowuje się nieco dłużej, ale gulasz czy leczo ugotowane w taki sposób smakują wspaniale. Długie duszenie na żywym ogniu podkreśla smak każdego elementu dania. Po prostu raj obiadowy. Przygotowujmy potrawy z grilla czy ogniska – są pożywne i pyszne, a samo pieczenie ich na grillu albo w kociołku daje sporą przyjemność.