Pewne place zabaw dzięki porządnie dopasowanym nawierzchnią

Dziecko kocha całymi godzinami bawić się. Jednak nie zawsze dzieci przywiązują uwagę do niebezpieczeństw, jakie mają możliwość im się przytrafić podczas zabawy. Szczególnie dzieci narażone są na różnego typu stłuczenia, obtarcia i guzy, jakie wczasie upadku jest w stanie przydarzyć się maluchowi.

Zatem bardzo często opiekunowie wyszukują dla swoich dzieci takie miejsca zabaw, które w we właściwy sposób są konserwowane a także redukują ryzyko danych zdarzeń. Jakie są to miejsca?

Przeważnie będą to place zabaw, na jakich wszelkie elementy do zabawy mają właściwe certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. W dodatku konserwowane będą poprzez odpowiednio rozlokowane nawierzchnie na place, jakie wyprodukowane są z surowca wyglądającego jak guma. Owe nawierzchnie mają na celu amortyzowanie upadków dzieci w trakcie zabawy. Jak wykonuje się owe nawierzchnie, by zagwarantowaćmaksimum ochrony maluchów bawiących się tam? Zatem dana nawierzchnia wyprodukowana jest z płyt gumowych o stałej szerokości a także wysokości. Lokuje je się na stosownie przyszykowane podłoże, najpewniej betonowe, aby zapewnić ich trwałe umiejscowienie.

plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc jak jest właściwie przyszykowane powierzchnie, to przed nałożeniem płyt gumowych, całą nawierzchnie smaruje się klejem. Wykorzystuje się klej poliuretanowy interchemol, który charakteryzuje się odpowiednią gibkością, dzięki czemu z czasem nie będzie się wykruszał. Będzie to stanowczo doskonały klej do danego typu zastosowań. Potem na klej idealnie, metr po metrze, układa się płyty gumowe. Trzeba pamiętać, żeby płyty zostały wyjątkowo precyzyjnie rozmieszczone i nie pojawiły się między nimi szpary. W przeciwnym wypadku płyty z czasem zaczną się rozkruszać jak i niszczyć wywołując występowanie dziur w nawierzchni. Po rozmieszczeniu płyt należy poczekać parę godzin nim klej porządnie zwiąże i będzie można bez trudu po nich chodzić.

Kliknij ten link folie grzewcze! Na stronie znajdziesz interesujące fakty na ten temat, opisane w naszymartykule.

Końcowym etapem wykładania bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw jest odpowiednie wykończenie płyt przy elementach drewnianych, z których zbudowane są huśtawki, zjeżdżalnie i inne zabawki, jakie znajdują się na placu zabaw. Wykończenie to wytwarza się przez odpowiednie wycięcie elementu z płyty gumowej i sklejeniu jej do drewna. Bardzo dobry do tego będzie klej do drewna Chemolan B40, który odpowiednio zwiąże oba elementy.