Pielęgnacja kota

W jaki sposób troszczyć się o koty? Jak troszczyć się o koty przebywające wyłącznie w mieszkaniu? Każdy, kto posiada kotka znakomicie wie, że sama miłość nie wystarczy. O naszego kochanego pupila powinniśmy koniecznie dbać.
Najważniejsze jest oczywiście poprawne odżywianie jak też systematyczne pielęgnacyjne zabiegi.

Później dobra opieka nad kociakiem procentuje. Gdyż ładne zwierzątko będzie szczęśliwe. I właściciel kotka także. Zabiegi pielęgnacyjne dla kociaczków wbrew pozorom nie zajmują mnóstwo czasu. Wpierw trzeba zastanowić się nad odmianą opieki, albowiem każdy kot wymaga innej pielęgnacji. Wiele zależy też od tego, w jaki sposób kiciuś wygląda, czy ma długą, czy może króciutką sierść, czy jest kociaczkiem wychodzącym, czy też przebywającym cały czas w mieszkaniu. Z pewnością należy zadbać o sierść kota.link zabawki dla psówToteż ważne jest regularne czesanie. Kota czeszemy przynajmniej dwa razy na tydzień. Wiele kotów kocha wręcz ten zabieg i w toku szczotkowania przymilają się . Im wcześniej więc rozpocznie się przyzwyczajanie kota do tego zabiegu, tym odpowiedniej. Inną, podstawową sprawą będzie czystość w kuwecie. Kocią toaletę powinno się czyścić minimum raz dziennie. Do kuwety wsypujemy np. żwirek dla kota Benek – .
opinie klientów

Autor: Roman Filipkowski
Źródło: http://www.flickr.com
Koty nie kochają wody, jednakże pomimo to, powinno się je kąpać. Nie wolno też przesadzać, ażeby kociątko nie dostało alergii. Kociątka, które nie wychodzą na zewnątrz nie powinny być kąpane często. Wystarczy raz do roku. Kolejnym zabiegiem dla kocurków jest przycinanie pazurów.
Możemy to zrobić samemu z pomocą specjalnych nożyc, jakie są do kupienia w sklepach zoologicznych, jednakże lepiej udać się do weterynarza. Bardzo ważna jest również dobra karma dla kotka. Może być to przykładowo karma dla kota (zobacz: karma dla kota) Brit – .