Posiadając oranżerię albo ogród zimowy można cieszyć się roślinami okrągły rok. Te aranżacje zdobywają coraz większe uznanie w kraju

Któż nie uwielbia przebywać w ogrodzie, gdzie można siedzieć albo poleżeć na szezlongu, odpoczywać w promieniach słoneczka? Z pewnością wiele osób potwierdzi, że dokładnie tak pragnie odpoczywać.

sklep ogrodniczy

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety wraz z przyjściem chłodnych dni niejednokrotnie należy zrezygnować z tej formy odpoczynku. Na szczęście jest na to sposób.
Dziś modne stają się ogrody zimowe
Jeżeli tylko dysponuje się niezbędnym miejscem, można zaaranżować kącik, w którym można wypoczywać niemal jak w ogródku. Rozchodzi się tu o ogrody zimowe drewniane, jakie są popularne w ostatnim czasie.https://sklep.acana.com.pl/26-sucha-karma-dla-kota sucha karma dla kotaTakie ogrody tak naprawdę są oddzielnym wnętrzem przylegającym do obiektu, nierzadko mocno oszkogrody (http://robinia.waw.pl/oferta.html) przez co do środka wpada bardzo dużo światła. W takim wnętrzu można postawić wygodne meble tapicerowane albo ogrodowe, jak sofa lub leżaki. Dosyć często w pomieszczeniach tego rodzaju przechowuje się również rośliny, dzięki czemu robi się zielono i przyjemnie.
przytulny ogródek

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatywą jest oranżeria
Następnym interesującym i niebanalnym rozwiązaniem dla domu są oranżerie. Podobnie, jak ogrody zimowe cieszą się one w obecnych czasach sporym zainteresowaniem. W chłodne dni ludzie wolą nie wychodzić z domu, lecz cierpią na brak słońca oraz światła. Oranżeria to rozwiązanie, które eliminuje tę niedogodność. Przeszklone oranżerie to pomieszczenie, gdzie przenigdy nie brakuje naturalnego światła.

To wypełnione blaskiem wnętrze, gdzie można umieścić ulubione sprzęty oraz odpoczywać w wolnych momentach. Można tutaj też hodować rośliny, które wymagają dużej ilości światła. Taka oranżeria wygląda naprawdę pięknie oraz podnosi wartość budynku.