Przyda ci się agregat uprawowy? Możesz zakupić gotowe urządzenie bądź zakupić części w sklepie online i zrobić agregat własnoręcznie

Każdy rolnik dobrze wie, jakie maszyny są potrzebne do właściwej uprawy roślin, zaczynając od ich wysiania, po wspomaganie prawidłowego rozwoju, aż po zbiory. Oczywiście maszyn takich jest bardzo dużo i większość z nich, to sprzęt, który wykonuje się w profesjonalnych zakładach, z kompleksowym wyposażeniem i specjalistami, którzy maszyny projektują i testują. Takie maszyny przeważnie bardzo dużo kosztują, dlatego przeciętny rolnik, z mniejszym polem do uprawy, może zdecydować się albo na wynajmowanie maszyn, albo postarać się samodzielnie przygotować te prostsze, które przydadzą się do codziennej pracy.

polecana strona

Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense

Przykładem może być agregat uprawowy.
Siewniki, brony czy sadzarki przydadzą się każdemu rolnikowi. Przyda się również agregat uprawowy, który jest przeznaczony do przygotowania ziemi do wysiewu, ale również do sadzenia. Dzięki odpowiedniej budowie możliwe jest kruszenie większych brył ziemi, niszczenie chwastów, a także spulchnianie ziemi i mieszanie jej z nawozami niezbędnymi do prawidłowego wzrostu roślin. Agregat tego typu możemy postarać się zrobić własnoręcznie, posiadamy zaopatrzymy się w potrzebne części. Co przede wszystkim będziemy musieli kupić do jego wykonania?

To co musimy przygotować to oczywiście odpowiedni projekt maszyny oraz części. Kupimy je na pewno w internecie, bowiem w sieci promuje się wiele firm, które udostępniają niezbędny asortyment i co ważne – w atrakcyjniejszych cenach niż sklepy stacjonarne. Zakupimy tu części do kosiarki rotacyjnej, glebogryzarek, czy wspomnianych agregatów.

Jedną z podstawowych części będzie ząb agregatu uprawowego (wejdź po więcej informacji na stronę ). Będzie nam ich potrzebnych więcej, gdyż w standardowym agregacie zęby montowane są w czterech rzędach, rozmieszczonych co 10 centymetrów.

W sieci bez problemów znajdziemy instrukcję jak buduje się tego rodzaju maszynę. Jeżeli mamy warunki do tego, aby samodzielnie zrobić tego typu sprzęt, warto się o to pokusić. Musimy wcześniej rozeznać się co do wymogów konstrukcyjnych, a także rozdzielić sobie pracę na kilka dni, gdyż skonstruowanie takiej maszyny (ciekawe propozycje) wymaga precyzji i fachowego podejścia. Poszukajmy też wcześniej sklepu, w którym zakupimy potrzebne części, by nabyć je w atrakcyjnych cenach.