Z jakiego powodu nie należy wysiewać nasion pochodzących z najbardziej dorodnych roślin?

Duża część ludzi myśli, że jeżeli zbieramy nasionka do siewu ze zbiorów, jakie były obfite, to także pochodzące od nich surowce sienne będą świetnej jakości. Niestety nie w każdym przypadku tak jest, ponieważ zdarza się, że nie znamy wszystkich szczegółów dotyczących pierwotnie wysianych nasion.
Przykładowo jeśli na ich opakowaniu widniał symbol „F1”, to z pewnością nie warto siać żadnych nowych roślin, gdyż oznaczenie „F1” oznacza, że nasiona powstały z krzyżówki dwóch najwyższej klasy odmian.

Ptaki

Autor: Folia IZOFLEX
Źródło: Folia IZOFLEX
To z nich uzyskujemy najładniejsze kwiaty czy też dorodne owoce. Niestety ich mankamentem jest to, że są to roślinki jednoroczne. Innymi słowy gromadzenie nasionek z takiego siewu jest naprawdę bezcelowe.

Zainteresowały Cię różnego typu inne newsy? Jeżeli tak, to przejdź na podaną stronę i przejrzyj, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Będziesz zaskoczony.

Gdy czytamy etykietę, należałoby także zwrócić uwagę na to, czy są to nasiona polskie czy pochodzą zza granicy. Funkcjonuje duża grupa ogrodników, która uprawia jedynie nasionka polskie, ponieważ ma pewność, że powstały one w dobrze nam znanych warunkach klimatycznych.

W marketach ogrodniczych możemy kupić różnego typu nasiona: inkrustowane, standardowe, otoczkowane czy też na taśmie. Wszystkie one mają swoje wady i zalety. Te naturalne są przeważnie bardzo niewielkie, więc trzeba je wysiewać dość gęsto. Potem natomiast konieczne jest przerywanie. Te inkrustowane oraz otoczkowane są nakryte warstwą, która posiada różnego typu nawozy. Są znacznie bardziej wydajne (są bardziej kosztowne, ale sieje się ich mniej), jednak ich minusem jest konieczność zachowywania ciągłej wilgotności gleby.

Bardzo popularne są z kolei nasiona sprzedawane na taśmie.

Poszukujesz może następnych idei wiążących się z opisywanym w tym wpisie zagadnieniem? Jest na to świetna rada: kliknij tu i przeczytaj więcej w tej treści (www.artimbo.pl/ploty-torino-l,g51.html).

W takim przypadku także musimy zapewnić właściwą wilgotność ziemi, jednak nie powinniśmy już myśleć o precyzyjnych odstępach.