Zakładanie akwarium. Co podpowiadają specjaliści

Akwarium jest dobrym sposobem na to, by trzymać w miejscu zamieszkania zwierzęta małe, niewymagające aż tak wielkiej uwagi jak przykładowo ssaki. O ryby należy rzecz jasna w odpowiedni sposób dbać, jednak czas poświęcany na to jest znacznie krótszy niż na przykład czas, jaki należy poświęcić na odbycie spaceru z psem.

ryba w akwarium

Autor: Chris Favero
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto akwarium przez wiele osób traktowane jest jako niezwykle efektowna dekoracja domu, w szczególności gdy jest bardzo duże. Od wybierania większego akwarium należy się jednak powstrzymać, w przypadku gdy zakłada się pierwszy w życiu zbiornik.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących wątków na ten temat? Mamy do Ciebie świetną informację – kliknij dezynsekcja karaluchów warszawa w poniższy link i delektuj się lekturą.

W takim przypadku dobrze jest wybrać niezbyt duży zbiornik, a po zdobyciu doświadczenia wziąć pod uwagę większy. Akwaria w sklepach występują w szerokim wyborze kształtów (przykład), wielkości, a także grubości szkła. Trzeba dobrze przemyśleć zakup, by pasował do pomieszczenia i właściwie spełniał swoją rolę.

Stanowisko

Ogromnie istotne jest stanowisko, w którym planuje się postawić zbiornik. Dlatego jeszcze przed pójściem do sklepu powinno się sprawę szczegółowo obmyślić i zaplanować. Co najważniejsze, należy pamiętać, że zbiornik wraz z wodą jest elementem o ogromnej masie . Powinien więc stać w punkcie jak najbardziej wytrzymałym i stabilnym. Powinien to być również punkt, w którym niemożliwe jest przypadkowe zrzucenie czy uszkodzenie zbiornika. Ogólnie niepolecane jest umieszczanie akwarium blisko okna ze względu na to, że w takim przypadku rozwija się nadmierna ilość glonów w wodzie. Ponadto zbiornik powinien stać na tle ściany, by wszystkie elementy wewnątrz były jak najlepiej widoczne.

Wybór zbiornika i akcesoriów

Na początek, jak już było wspomniane, należy wybierać zbiorniki mniejsze. Wybór kształtu uzależnia się zwykle od gustu i wyglądu wnętrza. Zbiornik musi do niego dobrze pasować, a zarazem przyciągać wzrok. Jest dużo renomowanych producentów zbiorników, takich jak przykładowo Optiwhite (), których zbiorniki są niezwykle popularne. Istotna jest także grubość szkła, która decyduje o wyglądzie zbiornika i warunkach wewnątrz. Razem z akwarium należy zakupić potrzebne dodatki, takie jak termometr, filtr do wody lub grzałka. Należy pamiętać, że po kupnie akwarium i napełnieniu go wodą sadzić rośliny można dopiero po kilku dobach.