Czym dokarmiać nasze koty?

Na pewno każdy rodzic miał za sobą taki moment, kiedy to ich latorośl wszem i wobec oznajmia, iż chce posiadać w domu zwierzątko. Cóż wtedy począć? Czy stanowczo odmawiać maluchowi zwierzątka? To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, warunków mieszkaniowych naszej rodziny.

Jeżeli gnieciemy się w ciasnym mieszkanku w bloku możemy nie myśleć o dużych rasach, takich jak wilczur, czy bernardyn. Pamiętajmy również, że za głośny zwierzak może zawadzał naszym sąsiadom, a przecież nie myślimy o tym, by z nimi kłócić się. Okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem dla nas jest kotek.

Gdy już wprowadziliśmy do domu kota, spostrzegamy, że oto mamy w domu absolutnego władcę. Kot jest wielkim egocentrykiem i nic nie dzieje się bez jego pozwolenia. Decyduje on nawet, kiedy można go podrapać za uszkiem. Wiecznie chodzi swoimi ścieżkami. Samodzielnie troszczy się o swoją higienę- przecież koty to wielkie czyścioszki.

Kot domowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli chcemy w jakiś sposób dogodzić małemu drapieżnikowi, możemy mu dawać odpowiednie pożywienie. W sklepach możemy dostać mnóstwo specjalistycznych pokarmów, w zależności od wieku pupila oraz jego aktywności na co dzień. Już wielu ludzi się przekonało, że doskonale się sprawdza sucha karma (zobacz: dobra karma dla kota) dla kota. Wystarczy odwiedzić jakikolwiek internetowy sklep zoologiczny (np. a znajdziemy tam ogromny wybór pożywienia, takiego jak: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature . Każda z nich zawiera wiele mikroelementów i witamin, tak potrzebnych do odpowiedniego rozwoju naszego pupila.

Koty Bengalskie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Nie powinniśmy bowiem dokarmiać zwierzaka resztkami z naszego stołu, gdyż nie wszystko, co jest dobre dla ludzi, będzie takie samo również dla kociaka. Stosując odpowiedni pokarm mamy pewność, że nasz pupil dostaje właśnie to, co jest mu rzeczywiście potrzebne. Dzięki temu nasz pupil ma mnóstwo siły i energii, a jego futerko pięknie lśni. Róbmy zakupy w sieci. W wielu internetowych sklepach znajdziemy wiele atrakcyjnych promocji cenowych, a pokarm będzie dowieziony nam pod sam dom.