Dlaczego warto kupić sztuczne kwiaty do ozdobienia wnętrza?

plastikowy kwiat

Źródło: http://www.sxc.hu
Wszyscy pamiętamy z kultowych filmów lat osiemdziesiątych knajpki czy gabinety na stołach których, stały sztuczne owoce czy kwiaty.

Była to oznaka statusu społecznego i pomimo że na sztucznych owocach zbierał się kurz, ich kolory ozdabiały nijakie szare wnętrza pomieszczeń. Nikt wówczas nie śnił o prawdziwych winogronach czy pomarańczach, wystarczyło, że postawiło się plastikowe, wiecznie świeże i błyszczące cuda.Skomplikowana pielęgnacja

Powszechnie wiadomo, jak ciężkie w pielęgnowaniu są egzotyczne rodzaje kwiatów. Oprócz dostarczania wody wiele z nich wymaga specyficznej temperatury, ilości światła, wilgotności, PH ziemi czy przemywania liści. Wyobraźmy sobie zatem sytuację, w której wręczamy bliskiej nam osobie lub kupujemy sobie, egzotycznego i bardzo kosztownego kwiatka, który pomimo usilnych starań oraz troski nam usycha czy więdnie.Jak stworzyć idealną podróbkę kwiatów?

kwiaty13

Źródło: morguefile.com

Dzisiejsze i doskonale wykonane kwiaty sztuczne nie różnią się niczym od prawdziwych. Wykonany jest każdy szczegół- nerw czy kształt listka, odczucie w dotyku, gra kolorów. Dzięki ogromnej precyzji wykonania a także wiernemu odwzorowaniu nie są podobne do plastikowych tworów lat osiemdziesiątych. Możemy kupić każdy, nawet najtrudniej dostępny okaz florystyczny, o którym tylko my będziemy wiedzieli, że nie jest prawdziwy. Jak ożywić szare wnętrze?

Artykuły florystyczne są użyteczne we wnętrzach, gdzie nie możemy, z powodu braku czasu pozwolić sobie na troskliwą pielęgnację, np. gabinety, urzędy czy klatki schodowe. Kolorowe kwiaty urozmaicą wnętrze i ożywią je. Równoczesne mamy możliwość postawienia ich wszędzie tam, gdzie prawdziwe kwiaty nie przetrwały by. Każdy importer kwiatów sztucznych dba o posiadanie w ofercie wielu okazów oraz wysoką jakość ich produkcji. Szczególnie popularne w Polsce i często sprowadzane są rośliny (tanie nasiona marihuany) sztuczne przypominające gatunki regionalne, nie dostępne w kraju.

Kwiaty sztuczne cieszyły się przez wiele lat złą sławą. Obecnie, dzięki starannemu wykonaniu nie różnią się niczym od prawdziwych przedstawicieli fauny. Niektóre z nich przyciąga wzrok swoją fakturą i nietuzinkowymi detalami. Są doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy nie znają się na pielęgnacji kwiatów.

Źródło: fh-akces.pl