W aranżacji altanki ogrodowej dobrze jest wykorzystać przeróżne dzianiny – pomysły i inspiracje

Dla każdego znaczące jest, aby mieć osobisty azyl – miejsce, w jakim zdoła odprężyć się i zrelaksować się chociażby po ciężkim dniu w firmie. Jedni znajdują takie miejsce przy kominku domowym i przyjemnie spędzają wieczory z książką. Inni o wiele korzystniej czują się wśród przyrody i organizują swój skwer, w którym mogą spędzać czas z najbliższymi. Nie da się ukryć, iż razem z przyjściem wiosenki czas spędzany w ogrodzie jest znacznie przyjemniejszy i wręcz chce się żyć.

białe fotele z poduszkami

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Niezaprzeczalnie zieleniec jest perfekcyjną przestrzenią do spędzania czasu z najbliższymi. Aranżowanie niedużych przyjęć, grill, zabawy – to bezsprzecznie kilka z tych rzeczy, jakie następnie radośnie się wspomina. Gdy wobec tego planujemy interesująco wyekwipować swój ogród (może zainteresuje Cię pielęgnacja ogrodów) warto zwrócić atencję na kilka szczegółów. Altanka ogrodowa, jest punktem, w którym miło można spędzać czas. Szukając ciekawych projektów na sporządzenie siedzenia warto namyślić się, czy mamy jakieś zbyteczne rzeczy, jakie można w tym celu zagospodarować. Przykładowo bajecznie wyglądają siedziska wytworzone z palet. Wystarczy je zbić gwoźdźmi, pokryć na biało i położyć futerkowe dzianiny, które będą rewelacyjnie pasować i czynić siedzisko wygodniejszym. W wielu marketach z prostotą da się nabyć tego rodzaju materiały. Gotowe kocyki bądź poduszki na krzesła ogrodowe są bez zmian osiągalne w marketach, jednak razem z sezonem wiosennym wybór jest jeszcze większy. Gdy jednak wolimy stworzyć coś samemu, warto zasięgnąć inspiracji w internecie. Rozliczne blogi i portale z tutorialami video prezentują niesłychanie ciekawe pomysły wykorzystujące pospolite i tanie surowce. Faktycznie mając parę odpadów przeróżnych tkanin da się zrobić atrakcyjne poduszki ogrodowe (), jakie będą unikatowe. Do tego, na pewno będziemy wtedy jeszcze lepiej się czuć w ogrodzie, zdając sobie sprawę, że jest to nasze dzieło.

poduszki

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Wiele osób odnajduje w ogrodnictwie własną pasję i regularnie odwiedza markety ogrodnicze wyszukując inspiracji. Dobrze jest bezsprzecznie przeglądać popularne blogi poświęcone tej tematyce, aby znaleźć atrakcyjne pomysły. Czytaj też .