Jak odpowiednio zadbać o swojego psa latem? Garść wskazówek dla miłośników psów

Jeżeli masz swojego czworonoga, wówczas oczywiście znakomicie zdajesz sobie sprawę z tego, jak nader istotne jest, aby właściwie dbać o niego zwłaszcza latem, gdy większość czworonogów – szczególnie z dłuższą sierścią bardzo się męczy.

Jeśli chcesz dla swego psa jak najlepiej, wtedy powinieneś zaznajomić się z naszymi poradami!
Właściwa karma
W lecie może zmieniać się trochę zapotrzebowanie Twego psa na wszelkiego rodzaju składniki odżywcze – wówczas musisz skonsultować ze swoim weterynarzem, jaką dokładnie karmę powinieneś podawać swojemu psu. Bardzo często rekomendowana jest szczególnie karma (zobacz: karma dla psów) dla psa Bosch, jednakże oczywiście nie możesz podawać swojemu psu żadnej karmy w ciemno – to, że konkretna karma jest dobra dla danego psa, nie oznacza, iż będzie ona także dobra dla Twego przyjaciela.
Uważaj na Kleszcze!
Jeśli planujesz gdzieś wyjechać ze swoim przyjacielem albo zwyczajnie często chadzacie na długie spacery do parku czy lasu, wtedy na pewno musisz zaopatrzyć się także w preparaty na kleszcze.

Przypadł Ci do gustu ów artykuł? Zatem na pewno masz chęć przeczytać coś jeszcze. Jeśli tak, to kliknij w poniższy link i kliknij po źródło. Powodzenia!

Tutaj również zalecamy skonsultowanie się z weterynarzem – szczególnie w kwestii tego, jak dawkować konkretne preparaty na kleszcze konkretnemu zwierzakowi.

Pamiętaj także o wodzie!
Ryby w jeziorze

Autor: Don DeBold
Źródło: http://www.flickr.com

Chcielibyśmy również przypomnieć o praktycznie oczywistej kwestii – Twój pies zawsze musi mieć miskę z zimną wodą w zasięgu swego wzroku! Pamiętaj, żeby regularnie zmieniać wodę, gdyż jest to bardzo istotne dla Twojego przyjaciela.

Jeżeli o to zadbasz, wówczas bez wątpliwości Twój piesek będzie bardzo zadowolony i będzie mógł przetrwać właściwie całe wakacje już bez żadnych problemów.