Jak wybrać meble do ogrodu, aby były wytrzymałe i wspaniale się prezentowały. Istotny jest materiał, z jakiego są wykonane

Letni salon, czyli nasz ogród zasługuje na wyjątkową oprawę. Meble do ogrodu więc trzeba wybierać z prawdziwą dokładnością, aby czuć się w nim wspaniale. Mało jest chyba spraw tak miłych, tak cudownych chwil, jak taki czas który spędzamy letnią porą w ogrodzie. By poczuć się bardzo komfortowo trzeba postawić na nowoczesne meble ogrodowe.

meble ogrodowe

Autor: Lila Quander
Źródło: http://www.flickr.com
Taras albo ogrodowa altana powinny prezentować się pięknie jak salon domowy. Jednak takie meble muszą być inne, przede wszystkim muszą być wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Dlatego więc spotykane naturalne materiały, jak drewno, rattan a także wiklina są zastępowana imitacją. Najczęściej są zrobione z tworzywa sztucznego, jak poliwęglan, bo są bardzo trwałe, nie potrzebują również zbyt dużej pielęgnacji. Prezentują się coraz bardziej naturalnie, co jest ogromnym plusem, gdyż jeszcze kilka lat wcześniej nie było to takie pewne, bo nowoczesne meble ogrodowe prezentują się całkowicie inaczej, czyli tak jak w Damnet.

sofa ogrodowa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Być może jednak nie wyobrażamy sobie odpoczynku w ogrodzie na meblach odmiennych niż drewniane. Jeżeli tak, to trzeba wybrać meble z egzotycznego teaku. Takie drewno nie jest dosyć twarde, ale zawiera spore ilości naturalnych olejków i kwasu krzemowego. Dzięki czemu są całkowicie odporne na wodę. Idealnie wytrzymuje trudne warunki i bardzo dobrze się prezentuje. Dostępny jest w bogatej palecie odcieni zaczynając od białej po ciemną. Odmienny materiał, rattan jest przywożony przeważnie z Indonezji. Meble z tego rodzaju naturalnych pędów często są barwione oraz zabezpieczone lakierem.

Zaaferowały Cię wiadomości zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i odkryj stronę (https://www.ubierzekipe.pl/), która także Cię się będzie podobać.

Oferuje to wyjątkowe efekty wizualne. Świetnie wkomponowują się w zieleń oraz kolory kwiatów, są przy tym lekkie oraz elastyczne. Meble wiklinowe natomiast potrzebują stałej konserwacji, gdyż jest ona dość krucha i niedobrze wytrzymuje wilgoć.

Powinna być odpowiednio zabezpieczona, nie powinna być również w pobliżu źródeł ciepła, ponieważ bardzo szybko wysycha i może się złamać. Nic więc dziwnego, iż wiele osób wybiera imitacje ratanu, są to meble z syntetycznych włókien. Najbardziej powszechny jest technorattan. Jest bardzo solidny i odporny na utrudnione warunki atmosferyczne, nie są potrzebne specjalne zabiegi pielęgnacyjne, wystarczy go umyć. Wyglądem natomiast przypomina swój naturalny odpowiednik.