Jakiego rodzaju drewno może palić się nawet, jeśli jest mokre, a jakie jest niepalne?

Różnorodnego rodzaju gatunki drewna albo materiałów drewnopochodnych używane są nie tylko w przemyśle meblarskim, ale i w rzeźbiarstwie czy też energetyce. Mają one różne właściwości i to zależnie od nich posiadają dużo różnorodnych zastosowań.
Dla przykładu drewno z takiego rodzaju drzewa jak brzoza ma dobre właściwości mechaniczne i jest łatwe w obrabianiu na tokarce.

Drzewo to pali się nawet wtedy, gdy jest mokre. Stosuje się je w przemyśle drzewnym czy też w meblarstwie. Jest ono ciężkie oraz średnio twarde. Buk zwyczajny natomiast jest bardzo twardy oraz spoisty. Jest często wykorzystywany w technice czy też w meblarstwie. Doskonale nadaje się do produkcji parkietów, do produkcji sklejek czy też na płyty wiórowe. Produkuje się z niego narzędzia czy też beczki lub ocet drzewny. Drzewo dębowe jest relatywnie ciężkie oraz twarde. Posiada duże zastosowanie w stolarce budowlanej czy w meblarstwie. Przez wzgląd na swoją dużą odporność na ścieranie, jest zazwyczaj wykorzystywane do produkowania klepek podłogowych. Przedmioty wyprodukowane z dębu z biegiem czasu ciemnieją. Niestety w chłodniejszych temperaturach takie drzewo ma tendencję do pękania.
Dzieci w baseniku ogrodowym

Źródło: Materiały Hobbart.org
Leżak

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno pochodzące z drzewa jesionu jest natomiast ciężkie i elastyczne. Stosuje się je w stolarstwie i w meblarstwie. Ciemny jesion jest w większym stopniu wytrzymały i bardziej twardy niż dąb. Jesion występuje w aż 16 odmianach. Im jest ono ciemniejsze, tym w większym stopniu jest twarde. Drewno pochodzące z sosny jest niezwykle sprężyste i łatwe w obróbce. Posiada ono dobrą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Jest ogólnie wykorzystywane w stolarstwie czy do tworzenia sklejki lub papieru.

Bardzo ekscytuje Cię poruszana w tym tekście problematyka? Jeśli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik i zdobądź pomocne info (https://asmtechnology.eu/jak-uprawiac-buraka-cukrowego/).

Tego typu drzewo jest dobre na okleiny montowane wewnątrz czy do stolarki drzwiowej.

Z tego drewna produkuje się także meble czy też posadzki. Bardzo interesującym gatunkiem drewna jest zupełnie ogniotrwała egzotyczna garapa, którą stosuje się do układania z niej posadzek tarasowych.