Jakie istnieją metody na myszy? Jak można je wygonić z naszego domu? Co można zrobić? Jakie są możliwości?

Tak naprawdę wystarczy już parę chłodniejszych dni, żeby myszy zaczęły poszukiwać bezpiecznego schronienia pod dachem naszego mieszkania. Jak im na to pozwolimy to po określonym czasie założą gniazda i zamieszkają u nas już na dobre.

Co więc można zrobić, aby tak się nie stało? Jak możemy walczyć z myszami?
ogród wiosną

Autor: nakashi
Źródło: http://www.flickr.com
Jak jeszcze będzie na zewnątrz sucho orazciepło, to najbardziej korzystnie obejść dom ze wszystkich stron, aby poszukać szpar, jakimi gryzonie mogą dostać się do domu. Najbardziej korzystnie też sprawdzić listwy przy podłodze czy okolice rur instalacji c.o., zwłaszcza tam, gdzie przenikają przez ścianę.

Jeżeli uważasz, że opisywany tutaj wpis jest interesujący i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij ponadto ten odnośnik, a zobaczysz więcej informacji Ogrodnik Opole.

Każdą z takich szpar powinniśmy zalepić gipsem, co istotne jednak, nie powinniśmy brać tu pod uwagę jedynie parteru, ponieważ dla myszy wspięcie się po murze, nawet pod strych, nie stanowi żadnego problemu.

A właśnie okolice dachu, zwłaszcza w bardziej starych domach są pełne niedużych szczelinek, jakimi myszy mogą się wślizgnąć do domu. Myszy nie przepadają za zapachem dzikiej mięty, dziewanny czy dzikiego rumianku. Stronią również od spleśniałej cytryny, lakieru do włosów lub kwiatów wrotyczu, które możemy zebrać latem i wysuszyć. Jak więc odnajdziemy gniazdo myszy jesteśmy w stanie po sprzątaniu zastosować taką terapię. Ten odstraszacz myszy nie jest oczywiście pewnym rozwiązaniem, ale jest w stanie nam troszkę zapewnić wytchnienia. Bardzo ciekawym sposobem jest użycie nowatorskich rozwiązań, jak elektryczny odstraszacz myszy. Wytwarzają one niesłychalne dla człowieka, lecz bardzo drażniące da gryzoni sygnały. Zaleca się ich aktywowanie w miejscach, w jakich dostrzegliśmy ślady ich działalności.
Efektywność tego rodzaju metody jest bardzo wysoka, potwierdzona przez wielu użytkowników. Ale oczywiście w takiej sytuacji powinniśmy sprawdzić, jakiego rodzaju mamy odstraszacze do wyboru, by wybrać najlepszy model dla naszych potrzeb. Na rynku bowiem jest wiele tego typu sprzętu, więc jak chcemy coś najlepszej jakości to trzeba trochę się dowiedzieć o tej kwestii.

Gdy już to zrobimy będziemy w stanie ocenić czy lepsze są naturalne metody, czy może taki odstraszacz spełnia swoją rolę. Najlepiej jednakowoż będzie jak zastosujemy tradycyjne i bardziej nowatorskie metody. W takiej sytuacji będziemy mieć zapewnienie, że myszy wyprowadzą się z naszego domu.