Każdy kociak zasługuje na to, by karmić go najlepszym jedzeniem

Czasy, kiedy zwierzęta podkarmiało się pozostałościami z obiadu, na szczęście powoli odchodzą w zapomnienie.
Współcześnie duża część posiadaczy kotów czy psów kupuje dobre karmy dla swoich czworonogów.

Kraków

Autor: Per Åström
Źródło: http://www.flickr.com
Z kotkami jest o tyle ciężej, że potrafią być one naprawdę wybredne. W chwili, kiedy w domu pojawi się kot, musimy zastanowić się, czy chcemy go karmić tylko suchą karmą czy nie.

Intryguje Cię taka tematyka? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij tutaj – ta optymalna witryna (http://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-koty/55) też również okaże się warta uwagi.

Możemy dla przykładu na zmianę serwować mu przeróżne warianty pokarmu, żeby się nie znudził. Koty często wybierają mokre karmy. I nie powinniśmy się temu dziwić, ponieważ nawet dla człowieka pachną one raczej przyjemnie. Jeżeli chcemy, aby nasz kot był zdrowy i miał błyszczącą sierść, to omijajmy z daleka karmy, na których podana została informacja, że w ich składzie jest wyłącznie kilkanaście procent mięsa. To jakiś absurd! Kocia karma powinna musi zawierać mięso oraz bulion mięsny, ponieważ koty taką mają właśnie naturę — jedzą mięso. Wszelkie zboża są dla nich trucizną. Nie wybierajmy więc w sklepach takich puszek czy saszetek, które zawierają pszenicę, kukurydzę lub przykładowo żyto. Ryż jest trawiony przez układ pokarmowy kota i dlatego jego mała ilość może się znaleźć w jego posiłku. To samo dotyczy warzyw — nieduże ilości będą dla nich wskazane. Jednak 70% karmy ma stanowić mięso.

Pozostałe 30% to rosół, witaminy, mikroelementy oraz na przykład kwas Omega-3. Nasz kot z pewnością będzie się tym zajadał, ponieważ dla niego to po prostu rarytas. Pamiętajmy również o tym, żeby obserwować, które mięso najbardziej mu smakuje.