Kotki często potrafią uszczęśliwić swych właścicieli — należy o nie jednak troszczyć się i odpowiednio karmić

Twierdzi się, że pies jest najlepszym towarzyszem człowieka. Jednak kociak także jest w stanie sprawić, że nasz dom będzie radosny.
Zwykle usłyszeć można od różnych osób pogląd, że kociaki są złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com
To nieprawda. Wszyscy specjaliści od kotów przekonują, że kotki są jak dzieci. Kiedy się nudzą oraz nie mają czym się bawić, to zaczynają sobie znajdywać zabawę tam, gdzie nie powinny. Więc niszczą meble, gryzą nogi od stołu i zrzucają przeróżne przedmioty. Przecież kot to nie obrazek.

Szczegółowe wiadomości na zaprezentowany w tym tekście są Ci potrzebne? Bez stresu. Kliknij w ten link i wszystkie inne wątki tutaj (https://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-jastrzebie/110) otrzymasz. Zachęcamy!

Jeśli przygarniamy do mieszkania zwierzaka, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że należy się z nim codziennie pobawić. Ale także sprzątać kuwetę i właściwie karmić. Warto zatrzymać się dłużej na temacie karmy dla kotów. Musi być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla maluchów są całkowicie inne zestawy, ponieważ potrzebują one znacznie więcej różnych mikroelementów i białek. Starszy kot również wymaga niejednolitej Diety. Trzeba więc o tym porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma musi być najwyższej jakości. Powinna mieć w sobie kwasy omega i przeróżne witaminy. Powinna być też pyszna. Niektórzy mówią, że koty powinny jeść wyłącznie suchą lub mokrą karmę. Inni są zdania, że da się to mieszać i dawać im częściej suchą karmę, a na przykład wieczorem — mokrą.

Musimy samodzielnie wypracować najlepsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego ulubieńca. Co jakiś czas można zmieniać smaki jego jedzenia oraz serwować mu smakołyki, które znajdziemy w ofercie większości przedsiębiorstw, które produkują karmy.