Na co warto zwrócić uwagę planując ogrodzenie wymarzonego ogródka.

Planując ogród warto zastanowić się w jaki sposób go ogrodzić. Do wyboru mamy betonowe płoty które najlepiej będą chronić naszą intymność przed okiem zaciekawionego spacerowicza.

Ogródek da się otoczyć stalowym ogrodzeniem. Rozwiązanie to aczkolwiek nie zawsze jest odpowiedni do designu ogrodu. Industrialne metalowe ogrodzenie w wielu przypadkach będzie wprowadzało dysonans do ukochanego ogródka, te są bardziej odpowiednie aby ogrodzić posesje.Pozostaje więc klasyczny drewniany parkan lub zastosowanie siatki.
Jeśli posiadane fundusze nie pozwalają na otoczenie ogrodu kosztownym materiałem można pomedytować nad siatką. Ogrodzenia Siatkowe są dobrą alternatywą – więcej ogrodzeń siatkowych. Siatka która jest rozpięta pomiędzy metalowymi słupami lub ramą jest niedorgim i popularnym sposobem.

Kiedy uznasz, że omawiany w tym miejscu wpis jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej nagrzewnica master podobnych materiałów!

Wpasowuję się zarówno do ogrodzenia ogródka w mieście czy poza nim jak i na wsi. To proste i kompromisowe rozwiązanie, wyśmienicie chroni ogródek przed niespodziewanymi natrętami. Następnym walorem jest taniość surowca oraz łatwy montaż. Nie trzeba być specjalistą aby poprawnie i sprawnie zawiesić siatkę na słupach.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Mocując siatkę warto pamiętać o kupieniu słupów na których zostanie ona rozciągnięta. Są to zazwyczaj metalowe rury lub pręty o przekroju prostokąta. Słupy te zamyka się specjalnymi kaptpręty (przykładowa oferta prętów- aner.com.pl/kategorie/prety) z materiału sztucznego. Pozwala to chronić słupy przed korozją i zabrudzeniem które przez otwór mogło by do niego wlecieć. Mocując słupy warto też pamiętać aby były one zamontowane w podłoże przynajmniej na 50 cm.

Da to idealną stabilizację ogrodzenia naszego ogrodu. Pod ogrodzenie można wylać też betonowe fundamenty co w znacznym stopniu zwiększy jego stabilność i odporni je na nadgryzienie zębem czasu. Takie rozwiązanie polecane jest przez fachowców przy piaszczystym podłożu.