Nowoczesne opcje oświetlania gospodarstwa domowego i podwórka

Wszyscy lubią podążać za postępem i modą. Te także nie pomijają takich działów technologii jak oświetlenie nowoczesne. Przyglądając się co raz nowszym i kreatywnym sposobom oświetlania wnętrz, da się zauważyć, jak wielki progres zrobiono w stosunkowo krótkim zakresie czasu. Co niektórzy leciwi ludzie pamiętają jeszcze długie noce w młodości spędzone przy świetle świeczki czy lampki naftowej.

oświetlenie ogrodu

Autor: Baumann Wintergarten GmbH
Źródło: Saint-Gobain Glass
Teraz mamy dojście do bardzo zaawansowanej technologii, która wytwarza względnie niskie wydatki względem ilości i mocy wyemitowanego światła – zastanawiam się, czy oświetlenie nowoczesne jest dobrym wyborem. Najpopularniejsze stało się oświetlenie nowoczesne typu LED. Małe układy oświetleniowe wypierają żarówki starego typu, przez co popyt na nie nieustannie rośnie. Porównując żarówka LED pobierająca jedynie 5,5W generuje światło, które odpowiada zwykłej żarówce o mocy 50W. Stosunek zużywanej mocy do wytwarzanego światła zależy od technologii i producenta. Podobnie działają tak popularne lampki ogrodowe, które zazwyczaj posiadają formę małych latarni wbijanych w glebę. Działają one przeważnie na baterie lub małe akumulatorki, które za dnia doładowywane są światłem słonecznym. Na szczycie znajdują się malutkie panele słoneczne, poprzez które promienie słońca zamieniane są na zmagazynowaną energię elektryczną. Lampki ogrodowe dostępne są w wielu wariantach. Mogą być zarówno w formie małej latarni jak i pokaźnych lampionów czy całkiem modernistycznych oryginalnych kształtów. Każda osoba znajdzie coś dla swojego gustu.

Masz ochotę przeczytać więcej na zbliżony temat? Żaden problem. Musisz wyłącznie wejść na podane hiperłącze do serwisu i przeniesiesz się na inną stronę.

Nowoczesna technologia oświetlenia znalazła zastosowanie również w pomieszczeniach kuchennych ki jadalnych. Lampa do kuchni stanowi nie tylko dopełnienie stylu naszej domowej przestrzeni gastronomicznej – Lampyilampki.pl.

piękna lampa

Autor: N@ncy N@nce
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważnym jej przeznaczeniem jest oświetlanie przestrzeni w taki sposób, aby możliwie najwygodniej można można było mieć wygodny dostęp do wszystkich kątów. Tutaj również dostępna jest cała gama kolorystyczna i kształtów formy jaką sobie wybierzemy – Lampyilampki.pl. Nowa technika oświetlenia sprawia, że lampa do kuchni może być stosunkowo stylowym i jednocześnie naprawdę wygodnym atrybutem.