Wycinka drzew na własnej działce

Zanim powstanie budynek, wszystkich inwestorów czeka przygotowanie działki pod inwestycję. Jak przebiegają prace terenów pod zabudowę oraz w którym momencie można zarządzić takie prace? Gdy zależy nam na czasie i chcemy by budowa przebiegała bezproblemowo i bez przeszkód, wskazane jest podjęcie pewnych działań.

Wycinka drzew

Autor: Daniel Beilinson
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim czeka nas geodezyjne wytyczenie budynku na działce i wykonanie infrastruktury technicznej na potrzeby budowy. To w zasadzie najbardziej kosztowna część prac przygotowawczych.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę (https://sancotest.pl/zakres-testu-sanco), która podnosi podobne wątki, także będą zapewne interesujące.

Przeważnie działka na której ma powstać inwestycja nie posiada ogrodzenia, porastają ją krzewy, drzewa czy trawa. Często nie posiada też podłączonych mediów. Należy więc odwrócić ten stan rzeczy, w celu by rozpocząć stawianie naszego wymarzonego domu. Obowiązkowa jest więc niwelacja terenu. Pod tym pojęciem kryje się całość prac związanych z ukształtowaniem terenu.

Jeżeli na działce rosną drzewa, należy je wyeliminować. Ścięcie drzewa bez zezwolenia wiąże się z horrendalnymi stawkami – mimo że drzewo znajduje się na działce jego właściciela. Co zrobić aby pozbyć się zbędnego drzewa zgodnie z prawem? Należy napisać wniosek o pozwolenie na wycięcie. O pomoc w przygotowaniu działki możemy też zwrócić się do firm zajmujących się wycinka drzew. Firmy są pomocne, zwłaszcza gdy na terenie znajdują się stare drzewa w sąsiedztwie zabudowań z sąsiedniej działki. Wówczas zalecana jest wycinka drzew metodą alpinistyczną. A jeżeli chcielibyśmy posiadać ogród z hamakiem zamocowanym o wysokie, stare topole, potrzebne będzie jedynie na przycinanie drzew – kliknij w odnośnik.

Drzewa owocowe

Autor: P_Keigan
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadane umiejętności i markowy sprzęt umożliwiają pracę nawet w trudnych warunkach – nie powodując przy tym żadnych szkód. Oferta dostosowana jest do potrzeb klienta. Możemy wybrać całościowy zakres prac (z zezwoleniami), jak i samo przycinanie – tutaj.

Musimy teren ogrodzić. Uchroni to robotników przed potencjalnymi groźnymi dla życia sytuacjami. Ogrodzenie zabezpieczy także nas – inwestora. Obce osoby nie wejdą wówczas na teren działki.