Zaprojektuj swój ogródek estetycznie oraz funkcjonalnie, wykorzystując odpowiednie rośliny i kamienie

Ogród jest uzupełnieniem budynku i musi wyglądać tak samo nienagannie i pięknie. Nierzadko to właśnie ogród staje się wizytówką posesji, bowiem jest on wystawiony na spojrzenia innych ludzi. W dzisiejszych czasach istnieje tak mnóstwo interesujących materiałów aranżacyjnych dla terenów zielonych, jak także kwiatów, że możliwe staje się fantazyjne oraz kreatywne urządzanie ogrodów. Należy to wykorzystać, aby mieć szansę cieszyć się piękną przestrzenią naokoło domu.

ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Jak aranżować swój ogród?

Szukając wskazówek, jak zaprojektować przestrzeń wokół domu, trzeba zadać sobie pytanie, jak planuje się wypoczywać w tym miejscu.Uzyskana odpowiedź pomoże nam najlepiej dopasować projekt ogrodu do naszych osobistych potrzeb i wymagań – dobra strona. Kolosalne znaczenie wykazuje tu też wielkość terenów zielonych i to, czy dostępna przestrzeń pozwoli nam na projektowanie rabat oraz wytyczenie dróżek, czy jedynie na zasianie pięknego trawnika i posadzenie ozdobnych krzewów. Jeżeli do swojej dyspozycji mamy większą przestrzeń, można stworzyć doprawdy piękny ogród, w którym będzie miejsce na małą architekturę ogrodową, rabatki z kwiatami, ścieżki czy świeże, zielone trawniki.

Zamierzasz wytyczyć ścieżki? Wykorzystaj kamienie do ogrodu

Ciekawym i dosyć praktycznym rozwiązaniem w wypadku ogrodów przydomowych są ścieżki. Wąskie chodniczki wyznaczone przy pomocy drobniutkich kamieni albo kory, prezentują się bardzo pięknie na tle soczystych, zielonych trawników. Nieraz otaczają je znaczniejsze kamienie lub bywają one obsadzone kwiatami i krzewami.materiałami (zobacz przejdź po tym linku)(kamień do domu – kohut) Takie ścieżki pełnią nie tylko role dekoracyjne, lecz też mają zastosowanie praktyczne, gdyż dzięki nim można komfortowo przemieszczać się po ogrodzie bez potrzeby deptania i niszczenia zadbanych trawników. Główny podjazd do domu oraz ścieżki ogrodowe najlepiej utrzymać w takim samym stylu.

piękne otoczaki w ogrodzie

Autor: Navin75
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystaj także otoczaki

Przy projektowaniu ogrodów z sukcesem są stosowane też otoczaki. Te piękne kamienie występują w bardzo zróżnicowanej kolorystyce, dzięki czemu można tworzyć wyjątkowo interesujące projekty. Otoczaki są wykorzystywane do budowania ścieżek, podsypywania rabat, stanowią piękne podłoże pod krzaki i drzewa, ponieważ hamują porost chwastów. Wielkie kamienie cudownie prezentują się jako dekoracja trawników, rabat, skalniaków i uzupełnienie architektury ogrodowej.