Jakie rośliny bywały kiedyś sadzone w doniczkach oraz do czego one służyły?

Mówi się, że Amazonia to tzw. zielone płuca świata. Tamtejsze dżungle produkują tlen, który jest tak cennym dla wszelkich ludzi składnikiem. A czy pamiętasz, że co poniektóre typowe z pozoru doniczkowe kwiatki również mogą produkować wspomniany tlen?

Tak, wystarczy wyłącznie w kwiaciarni zakupić takie kwiaty jak storczyk czy też aloes. Potem zasadzić sadzonki w osobne donice oraz postawić je np. w alkowie. Jest to niemalże gwarancja szczęśliwego i spokojnego snu. Warto również wspomnieć, iż kwiaty te nie tylko wytwarzają nocą tlen, ale także pochłaniają dwutlenek węgla. Tak, to ponadprzeciętne kwiatki, jakie naprawdę warto kupić do domu. A gdy już je będziemy posiadali, może zainteresują nas ponadto inne roślinki? Jest ich tak dużo, iż Wybór naprawdę nie jest prosty. Być może palmy, kaktusy albo hortensje? Do Starego Kontynentu dotarły one w XVIII wieku, ale tylko do najbogatszych domów.
BMW 323i E30 JPS

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
A czy wiesz, że wszelakie donice donice betonowe prostokątne kęsbet służyły również do przechowywania niezwykle dużych roślin? Faszyści używali ogromne donice, ażeby posadzić w nich wielkie drzewa. Taki dziwny pozornie pewnik stanie się bardziej przystępny, jeśli poznamy fakt, że takowe drzewa w doniczkach służyły im jako doskonały kamuflaż dla różnych budynków albo różnych obiektów o znaczeniu wojskowym. Obecnie także sadzimy drzewa w donicach, co jest bardziej dostrzegalne w okresie zimowym, gdyż takimi drzewkami okazują się być wszelkie choinki.

Na co dzień jednak o wiele częściej napotyka się różne inne, o wiele drobniejsze rośliny domowe, jakie stoją na niemalże każdym parapecie w prawie lokalu.