Prawidłowe odżywianie zwierzaków. Co powinny zjadać zwierzęta, ażeby były zdrowe oraz silne?

Prawidłowe żywienie zwierzaków nie należy do najprostszych kwestii. Mimo że chcemy dla naszych zwierzaków jak najlepiej, to często nieświadomie robimy pomyłki w żywieniu, podając im karmy, jakie są dla nich wręcz niekorzystne.

Czym więc należy nakarmić nasze zwierzaki, żeby w dobrym zdrowiu dożyły późnych lat?
pielęgnacja
Jeżeli chodzi o karmienie kociąt, to przede wszystkim najistotniejszą kwestią, o której trzeba nie zapominać jest to, że są to zwierzęta mięsożerne. Niestety, wielu producentów karm zdaje się nie pamiętać o tym, tworząc swe karmy w szczególności w oparciu o zboże różnego rodzaju, ryż oraz ziemniaki. W dłuższym czasie jest to wręcz niezdrowe dla kotów. Jeśli chcemy prawidłowo karmić te zwierzaki, trzeba wybierać jedzenie oparte w minimum siedemdziesięciu procentach na mięsie, lecz nie produktach roślinnych. Najlepiej jest również minimum dwa albo trzy razy miesięcznie podawać kotom kawałki surowego mięsa.
Jeśli idzie natomiast o konie, najlepiej jest dawać także wysokowartościową paszę polecaną przez wykwalifikowanych hodowców tych wspaniałych zwierząt. W przypadku natomiast, kiedy koń ma niestety problemy z trawieniem, gdy chcielibyśmy uregulować mu układ trawienny albo po prostu pragniemy dać mu innego rodzaju jedzenie dla urozmaicenia, dobrze dać mesz, czyli dietetyczną karmę dla koni, zrobioną z otrąb pszennych a także parzonego owsa.
Jak z kolei karmić psy? Trzeba paMiętać, żeby unikać raczej domowego jedzenia.

Pozostałości z obiadu albo śniadania naprawdę nie są właściwym pożywieniem dla psów.

Masz ochotę wiedzieć więcej na ów zajmujący temat? Zapraszamy zatem na naszą nową stronę – można zobaczyć tu (https://zielonaprzestrzen.pl/) link i trzeba w niego kliknąć.

Należy też pamiętać, by nie dawać tym zwierzakom, szczególnie malutkim rasom, gotowanych kości, ich spożycie może bowiem skończyć się nawet tragicznie.