W jaki sposób dopasować doniczkę i roślinkę do pomieszczenia?

Rośliny doniczkowe to znakomite dopełnienie aranżacji każdego mieszkania lub biura. Podpowiadamy, w jaki sposób dopasować doniczkę i roślinkę do pomieszczenia.

cena
Zielone liście jak też kolorowe kwiecia roślinek doniczkowych ożywiają pomieszczenia i nadają im szczególnego charakteru. W kwiaciarniach i marketach oferta roślin doniczkowych jest dostatnia. Można wybierać z roślinek rozlicznych wielkości: od niezwykle małych, po te, które osiągają duże wymiary. Obok gatunków o ozdobnych kwiatach – polecana witryna -> odkryj więcej – jest dużo roślin ozdobnych z liści. Selekcjonując roślinkę musimy wziąć pod uwagę to, jakie wnętrze ma zdobić. Kiedy jest ono dosyć ciemne, wybierzmy takową roślinę doniczkową, jaka dobrze rośnie w półcieniu, a jeśli blasku jest dużo, zdecydujmy się na roślinkę, która ma duże wymagania świetlne. Również oferowany na rynku Wybór doniczek jest imponujący. Do wyboru będą donice o różnych kształtach oraz rozmiarach, wysokie doniczki, doniczki nieduże, z przeróżnych surowców. Obok tradycyjnych donic ceramicznych wybrać możesz bardzo popularne doniczki z surowców sztucznych, a także doniczki z wikliny, drewna albo z kamienia. Do zakupionej rośliny doniczkowej bez kłopotu dobierzemy odpowiedni pojemnik. Pod uwagę trzeba przede wszystkim brać wymiary roślinki. Roślinka w doniczce musi pasować do aranżacji naszego mieszkania.

Roślinki o dużych wielkościach sadzimy w wielkich a także ciężkich doniczkach – muszą być stabilne. Może być to np. doniczka prostokątna. Doniczki plastykowe zostawmy dla roślinek o nieogromnych gabarytach.