Wakacje w siodle

Czy każdy człowiek powinien posiadać pasję? Co niektórzy odpowiedzą, że nie, ale jakże monotonnie mija dzień za dniem bez owej „maszyny”, która dodaje nam skrzydeł każdego dnia. Dlatego to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka i pogłębianie ich. Znakomitą porą ku temu są wakacje, w czasie których – zamiast leniuchowania na rozgrzanych piaskiem plażach – dobrze jest umacniać pasje dziecka.

koń

Autor: Sara Mofford
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacyjne obozy zapewniają naszym pociechom możliwość przeżycia czegoś zupełnie nowego, możliwość poznania nowych miejsc, a co najważniejsze zdobycia teorii i…praktyki.

Jeżeli chcesz przeczytać dodatkowe informacje zachowane w tej tematyce, zobacz link. Tam także odnajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie.

Oferta obozów wakacyjnych imponująca, zaczynając od obozów sportowych, po obozy ”pod żaglami” czy obozy konne.

Co więcej, w przypadku każdej z tych umiejętności, im szybciej dzieci rozpoczną naukę tym szybciej zauważą efekty.

Warto więc, już w młodym wieku zainteresować dzieci końmi lub sportami wodnymi, ponieważ jeśli naprawdę złapią bakcyla, będzie to pasja na zawsze.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje lada dzień – zachodzimy w głowę, planujemy na najbliższe miesiące. Może razem z dzieckiem przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Dzięki obcowaniu ze zwierzęciem to coś więcej niż zwyczajny sport. Aby zachęcić naszą latorośl, odwiedźmy okoliczne stadniny, blogi poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę kolonie konne – lub zobacz to: ).

Koń w smutnych chwilach potrafi poprawić nam humor niczym najlepszy przyjaciel, samym swym istnieniem. Może być także znakomitym terapeutą. Kontakt fizyczny z koniem, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka udowodnione zostało już dawno temu.

Wakacyjne wyjazdy służą nauce samodzielności, podejmowania decyzji, odwagi i ciekawości świata. To dzięki takim wyjazdom nasze dziecko poszerza horyzonty, rozwija pasje i zainteresowania. Zważywszy na owe argumenty pozwólmy dziecku rozwinąć skrzydła, a w dalszym życiu poszybuje jak najwyżej.